Historie kanalizace, muzea a kulturní památky

Pozvánka na prohlídku staré čistírny odpadních vod v Praze

Rádi bychom Vás pozvali do muzea kanalizace, které najdete v prostorách staré čistírny odpadních vod v Praze 6 – Bubenči. Čistička byla v provozu do roku 1967 a její historická část je od roku 1991 kulturní památkou.historie kanalizace, stará čistírna Celý areál je považován za význačnou součást české architektury v oblasti průmyslových staveb. Od roku 1992 slouží objekt staré čistírny jako muzeum mapující minulost kanalizace pro širokou veřejnost.

Návštěvníci se během prohlídky dozví informace o historii kanalizace v Praze. Velmi zajímavá je například návštěva podzemních částí s odborným výkladem o funkcích čističky.historie kanalizace, stará čistírna V dalších částech muzea návštěvníky určitě zaujmou parní stroje z roku 1903. Pokud hledáte tip na víkendový program je návštěva muzea kanalizace nevšedním a zajímavým zážitkem. Na oficiálních stránkách muzea kanalizace www.staracistirna.cz najdete další informace jako otevírací dobu, fotogalerii, nabídku aktuálních akcí, doprovodný program atd.

Pro zvyšování vaší spokojenosti využívá náš web soubory cookies, které slouží k měření funkčnosti, poskytování služeb a k provozu reklamy. Používáním webu souhlasíte s využíváním cookies. OK