čištění kanalizace Rothenberger

Čištění kanalizace ROTHENBERGER

Profesionální technika pro čištění kanalizace

Německá značka ROTHENBERGER byla založena v roce 1949. Současný koncern nesoucí název ROTHENBERGER Werkzeuge AG, je předním světovým producentem instalatérské a montážní techniky. Sídlo společnosti najdete v Kelkheimu nedaleko Frankfurtu nad Mohanem. Široké portfolio produktů firma vyrábí v 9ti specializovaných výrobních závodech s celkovou roční produkcí 20 miliónů kusů techniky – profesionálního nářadí a strojního vybavení. V našem představení se zaměříme na výrobní program značky ROTHENBERGER v oblasti mobilní techniky pro strojní čištění kanalizace a odpadů.


Frézování kanalizace svěřte jen odborníkům

Metoda strojního čištění kanalizace je v praxi spojená s čištěním pomocí motorové ocelové spirály nebo frézováním kanalizace. Často se používá kombinace obou postupů. Pomocí frézování lze velmi spolehlivě odstranit i dlouholeté usazeniny. V případě neodborného postupu je frézování kanalizace spojené s riziky:

  • Možné poškození kanalizace frézou. Například u odpadního potrubí PVC Novodur nebo v případě starší litinové, již korodující kanalizace.
  • Důležitý je správný výběr fréz a jejich pořadí – postup frézování.
  • Před frézováním se doporučuje provést monitorování kanalizace pro zvolení optimálního postupu.

Frézování kanalizace je metoda čištění, kterou by měli používat jen zkušení profesionálové v oboru čištění kanalizace a odpadů.


Čištění kanalizace mobilní technikou ROTHENBERGER

Čistící stroje mobilní řady ROTHENBERGER pro čištění kanalizace a odpadů nabízí kombinaci čištění pomocí motorové ocelové spirály s možností frézování. Jejich výhodou je snadná mobilita díky nízké hmotnosti. Jsou proto určené pro čištění vnitřní kanalizace a domovních odpadů do maximálního průměru 200 mm. Firma ROTHENBERGER momentálně nabízí 4 typy mobilních strojních čističek pro čištění kanalizace, které nesou označení: R550, R600, R650 a R750.

čištění kanalizace a odpadů: R550, R600, R650, R750

Mobilní stroje pro čištění kanalizace a odpadů: R550 a R600

čištění kanalizace a odpadů R550Čistící stroj R550 je určený pro čištění odpadů v rodinných domech. Je použitelný pro průměry potrubí od 20 – 100 mm a jeho max. pracovní čistící délka je 40 m, při průměru spirály 16 mm. Disponuje motorem s výkonem 0,25 kW a váží pouhých 16 kg.

Oproti tomu čistička R600 je svižnější a nabízí větší pracovní tempo. Je proto určená pro širší rozsah použití. Max. pracovní čistící délka R600 je 60 m, při průměru čistící spirály 22 mm, motor poskytuje výkon 0,4 kW.

Profesionální mobilní stroje pro čištění kanalizace a odpadů: R650 a R750

Modely R650 a R750 disponují téměř 2 x větším motorovým výkonem než R600 a jsou určené především čištění kanalizace a odpadů R750pro profesionální čištění kanalizace a odpadů. Nejvýkonnější mobilní technikou z nabídky strojů ROTHENBERGER pro čištění kanalizace je Profi čistička R750. Umožňuje čištění potrubí o průměru od 20 mm až do max. 200 mm. Nejdelší čistící pracovní délka stroje R750 je 80 m, při použití spirály až do průměru 32 mm (8/10/16/22 – až 32 mm). Motorový výkon Profi čističky ROTHENBERGER R750 je 0,9 kW.

Výrobce nabízí ke všem strojům širokou nabídku čistícího příslušenství: Kvalitní ocelové spirály s dlouhou životností a bezpečnostní spojkou pro přenos většího kroutícího momentu, sady nástrojů, nástavce, křovinořezy, řetězové hlavy, vrtáky atd.


Výhody mobilních strojů:

  • Mobilita pro použití v místech, kde nelze použít metodu čištění kanalizace tlakovým vozem.
  • Minimální rizika úniku vody v interiérech.
  • Efektivita čištění – dobrý poměr cena / výkon.

Nevýhody mobilních strojů:

  • Maximální průměr potrubí, které lze čistit je limitován DN 200.
  • Tlakové čištění kanalizace má zpravidla lepší účinnost než strojní čištění.

Prezentace mobilního čistícího stroje ROTHENBERGER R750


Pro zvyšování vaší spokojenosti využívá náš web soubory cookies, které slouží k měření funkčnosti, poskytování služeb a k provozu reklamy. Používáním webu souhlasíte s využíváním cookies. OK